Як правильно закрити кредит

День, коли буде внесений останній платіж за кредитом, для будь-якого позичальника є довгоочікуваною подією. Після нього зникне фінансовий тягар, через який протягом багатьох місяців або декількох років доводилося відмовляти собі багато в чому. Але сам факт виконання останнього платежу в ряді випадків не призводить до остаточної крапки у відносинах між банком і позичальником.

Якщо після останнього грошового платежу за людиною залишився навіть невеликий борг в розмірі до десяти гривень, то через якийсь час він може збільшитися до значних сум через нарахування штрафів. Тому, внісши останній внесок за кредит, важливо переконатися в тому, що всі зобов’язання перед банком виконані повністю.

Основні причини появи заборгованості перед банком

Як правило, більшість сьогоднішніх позик передбачають погашення аннуїтетними платежами. Тобто, позичальник щомісяця повинен платити однакову суму. На самому початку основну її частку займають відсотки по кредиту. І з кожним платежем їх частка зменшується, а все більше припадає безпосередньо на сам борг. Часто крім рівних щомісячних платежів залишається невеликий борг, який просто додається банком до останнього платежу. Позичальник може забути про цей нюанс графіка платежів, заплативши в кінці лише вже звичну суму щомісячного платежу. Після чого буде впевнений, що чесно виконав всі свої зобов’язання. В результаті ця невелика заборгованість залишається, і через якийсь час стає причиною істотних проблем.

Тому рекомендується після внесення останнього платежу переконатися, що банку нічого більше не винні. Можна навіть попросити надати відповідну виписку з кредитного рахунку.

Також можливі випадки, коли останній платіж по кредиту був внесений в кінці зазначеного в графіку виплат дня. Через це на рахунок банку гроші надходять лише на наступний день або пізніше. В результаті нараховується пеня за прострочення. Часто подібні проблеми виникають, коли позичальник оплачує кредит через поштові відділення, безготівковими перекладами з рахунків в інших банках і іншими способами.

Ще однією причиною появи несподіваної заборгованості є ситуація, коли при видачі кредиту на позичальника оформляються відразу два або три кредитних рахунки замість одного. На один зараховуються тільки відсотки за користування кредитом, на інший надходять суми, які є складовими безпосередньо тіла кредиту. Третій може призначатися для комісійних зборів. Після внесення останнього платежу позичальник забуває перевірити стан всіх цих рахунків. В результаті знову ж виникає заборгованість перед банком.

Ті, хто оформив іпотечну позику, також можуть зіткнутися з неприємностями. За правилами, після остаточного погашення кредиту банк повинен видати відповідну довідку, а також зняти обтяження на житлове приміщення. Але на практиці нерідко трапляється, коли співробітники банку забувають зробити це. Тому громадянину доводиться самому вирішувати питання, що стосуються зняття обтяження. Інакше в майбутньому продати свою квартиру він не зможе. У більшості випадків достатньо просто нагадати банківській організації про допущену помилку, після чого її фахівці оперативно вирішують це питання.

Уникнути проблем після повної виплати кредиту можна, якщо перестрахуватися, запросивши довідку про відсутність заборгованості на кредитному рахунку.

Вам також може сподобатися ...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>