Психологія та успіх

Дивні питання на співбесідах: що запитують роботодавці і як на це відповідати

Моє перше співбесіду відбулося . Це була велика серйозна компанія (консалтинг і юридичні послуги), що входить в міжнародний холдинг. Офіс розташовувався в красивому особняку в центрі Москви. Я, в костюмі і на шпильках, прийшла за 10 хвилин до призначеного часу, і мене запросили почекати в приймальні. Щоб не втрачати час, я відкрила HeadHunter – перевірити свій профіль. І що я там побачила? Моє резюме як раз в цей момент переглядала компанія, куди я прийшла на співбесіду! Мене це, звичайно, дуже здивувало. Раніше по роботі мені теж іноді доводилося проводити співбесіди, але я завжди до них готувалась: заздалегідь вивчала резюме і по ньому становила питання для кандидата. Згодом я переконалася, що це не рідкість: на кожній другій співбесіді HR-менеджери читали моє резюме в перший раз прямо при мені!

HR-менеджер – молода дівчина, одягнена за правилами суворого дрес-коду, з’явилася через 15 хвилин після призначеного часу і запросила мене в переговорку. Точніше, переговоркой називався стіл для переговорів, призначений для 2 осіб і відокремлений від основного опен-спейсу невеликою перегородкою. Чесно кажучи, я відчувала себе не дуже комфортно – адже наша розмова могли чути всі співробітники!

Після того, як ми поговорили про мою освіту та кар’єрних перипетії, почалися питання про моє життя. Я давно не була на співбесідах і, напевно, відвикла від такого. Думаю, що на першій співбесіді в компанії питання особистого характеру, м’яко скажемо, не дуже доречні: по-перше, не тільки HR дивиться, чи підходжу я на дану позицію компанії чи ні, але і я сама дивлюся, підходить компанія мені; по-друге, чому я повинна все про себе розповідати зовсім незнайомій людині?

ОСЬ МІЙ ХІТ-ПАРАД ТАКИХ ЗАПИТАНЬ З ВАРІАНТАМИ ВІДПОВІДЕЙ

– Де ви живете? – На Рубльовці.

– З ким ви живете? – З циганським табором.

– Квартира своя або знімаєте? – Може, вам ще ключ від квартири, де гроші лежать?

– На чиї гроші ви живете? – У мене рахунок в швейцарському банку.

– Ми вам пропонуємо не дуже велику зарплату, як ви будете жити? У вас, напевно, є ще якісь доходи? – Звичайно, пам’ятаєте, як у фільмі – «щоб ти жив на одну зарплату». Так ось – я так не хочу!

– Ви все одно знімаєте квартиру, не хочете переїхати ближче до роботи? – запитали на співбесіді у мого сусіда, який теж шукає зараз роботу (у нас з ним клуб за інтересами). Справа була в одному банку, у підмосковному місті з не самою сприятливою ситуацією і транспортною ситуацією. Він відповів, що не хоче, – вони дуже здивувалися!

– Довго вам добиратися, зручно? – Ще один популярний питання з цього списку. Відразу скажу, що варіанти типу метро Румянцево або Саларьево я не розглядаю (соррі, не хочу нікого образити – просто я живу на протилежному кінці міста). Якщо я приїжджаю на співбесіду вчасно, які ще можуть бути питання? До речі, щодо добиратися – це теж новий тренд. Останній раз я шукала роботу 10 років тому, в той час просто давали адресу і все – ніхто не заморочувався схемами проїзду і докладними поясненнями. Зараз же надсилають ціле лист, з карткою, з маршрутом, як дістатися на співбесіду (де який перехід-вихід, які дверей і т. д. ) – ну просто карта для проходження квесту!

– Чи зможете ви приїжджати на роботу вчасно? – Зазвичай цього питання . Не буду приховувати – я люблю добре виглядати. Але я також не люблю спізнюватися. Дуже дивують такі питання – ну просто дитячий садок якийсь! Хочеться відповісти: не зможу, у мене вранці тільки макіяж годину часу займає, а ще треба вибрати наряд і кави попити, ось!