Сад та город

Малина химбо топ – ягідне чудо у вашому саду

Існує безліч сортів малини, але далеко не всі вони завойовують визнання садівників. Тим більше, деякі не наважуються висаджувати ремонтантні сорти, оскільки вони славляться примхливими і несмачними. Малина Химбо топ входить в список приємних винятків. Досить один раз побачити цю красуню, щоб закохатися в неї міцно і назавжди.

Особливості малини Химбо топ

Малина Химбо топ унікальна відразу за кількома параметрами. Виростає вона потужною і високою – 2-2,3 м, з великою кількістю довгих плодових пагонів. Зона ремонтантній на однорічних гілках досягає 1 м, що обумовлює величезну кількість ягід.

Рослини активно плодоносять з першої половини серпня (у південних регіонах і з кінця липня! ) до глибокої осені, витримування зниження температури до -5. . . -6°C.

Навіть при нестачі тепла та світла ягоди вдаються запашними, соковитими і солодкими, з ледь відчутною кислинкою, яскравим і незабутнім смаком. При грамотній комбінації з не ремонтантними сортами період споживання свіжих плодів розтягується на 4-5 місяців.

Малину Химбо топ можна сміливо назвати великоплідної. В першому зборі вона набирає 10-12 м, потім близько 5-6 р. Навіть в самому кінці сезону ви не побачите на ній дрібних і потворних ягід. У спеку і на пекучому сонці вони теж не дбають, зберігаючи товарний вигляд на радість своїм власникам.

Сорт стійкий до шкідників і комплексу хвороб:

  • грибкових інфекцій;
  • кореневих гнилей;
  • фітофторозу.

Ще одна приємна особливість – плоди легко відокремлюються від плодоніжок і не мнуться при зборі, але не обсипаються раніше часу. У середньому садівники з куща збирають 4-5 кг першокласних ягід, а в хороший сезон і набагато більше – феноменально!

Як виростити малину Химбо топ

Під посадку ремонтантних малин відводять самі сонячні місця з добре дренованим грунтом. Переважають родючі суглинки з нейтральною або слабокислою реакцією. Рослини потребують систематичних поливах і розпушуванні. Їх краще підв’язати, щоб гілки не гнулися до землі під вагою врожаю. Крім цього, сорти з дворазовим плодоношенням мають підвищену потребу в поживних речовинах, тому підживлення для них обов’язкові.

У північних регіонах у ремонтантних малин пізньої восени зрізають всю надземну частину. Для підвищення зимостійкості проводять вологозарядний полив. Прикореневу зону розпушують і мульчують перегноєм, перепревшими тирсою і т. д. Посадковий матеріал цього дивовижного сорту доступний для замовлення на нашому сайті. Розсилка пройде навесні, але заявку можна залишити вже зараз, щоб ми підготували саджанці саме для вас.

А ви чули про ремонтантної малині Химбо топ? Розкажіть в коментарях, яке враження вона на вас справила.