Психологія та родина

Причина розлучення з дружиною – відмова готувати їжу (але психолог все пояснив інакше)

Не так давно наш друг здивував звісткою – він подумує про розлучення. Ніхто не очікував такого повороту – Андрій і його дружина Олеся здавалися приємною парою і ніколи не давали приводу для занепокоєнь про їх сімейному благополуччі.

Але причина, по якій Андрій після 5 років спільного життя заговорив про розлучення, здивувала нас ще більше: «Олеся перестала готувати! » – сказав Андрій і подивився так багатозначно, що ніхто навіть не подумав задавати уточнюючі питання.

Для розуміння всієї картини варто зауважити, що Олеся ніколи не давала приводів засумніватися в своїй господарності. Друзі порадили Андрію почекати з поспішними висновками. Він навіть вирішив сходити на консультацію психолога, щоб той допоміг йому розібратися в ситуації.

І ось яке рішення підказав фахівець

Відмова виконувати свою роботу по дому, особливо якщо в парі встановилися негласні правила, прийняті обома сторона, може легко стати причиною розлучення.

Уявіть ситуацію, чоловік працює і займається справами поза домом. Він повертається додому, бажаючи потрапити в затишне місце, де можна відпочити, повноцінно відновитися і набратися сил для нових перемог, а потрапляє на чергове поле бою. Незадоволена дружина, висловлює претензії або демонстративно мовчить, у відчайдушній спробі впливати на совість чоловіка зовсім не те, що у чоловіка асоціюється з теплом, затишком і сімейним щастям. А ось смачну вечерю, похвала дружини і приємне спілкування – як раз те, чого він шукає в сім’ї.

Багато хто заперечать: звичайно, жінка втомлюється. Адже сучасна «успішна» дама працює нарівні з чоловіком і веде господарство. Турботи по дому, прибирання і готування, а також виховання дітей і спілкування з родичами – жінка звалила на себе все і немає нічого дивного в тому, що акумулятор в якийсь момент розрядиться.

В цьому випадку питання варто адресувати жінці – як ситуація дійшла до того, що у неї елементарно не вистачає сил на себе і навіть на цілком природні жіночі справи?

Психолог, до речі, порадив Андрію відверту розмову з дружиною. Він запропонував запросити її на «нейтральну територію» і там відкрито поговорити про всіх накопичених недопониманиях і задати один одному питання. І це, мені здається, саме вірне рішення.

Відверта розмова

Чому не поспілкуватися будинку? Тут все просто – на знайомій території, де вас не стримує присутність сторонніх, велика ймовірність перетворити конструктивний діалог в обмін претензіями на підвищених тонах. Потім хтось грюкне дверима, інший вихлюпне емоції через биття тарілок, і розмова взагалі не призведе ні до якого рішення.

Зустріч в кафе дозволить вибудувати плідний діалог і тримати гучність мови та висловлювання в межах пристойності.

Вона не хоче готувати – і у цього є причина!

Про що говорити? Перш ніж вирішуватися на відвертість, важливо замислитися: «які у нас відносини і що змінилося? », «чому дружина веде себе саме так, а не інакше? ».

Бути може розуміння прийде в той самий момент, коли ви відсторонено погляньте на власну ситуацію та оцініть ваші взаємини.

Чому жінка не готує – питання, на який зможе відповісти тільки вона. Але поспішати з розлученням Андрію не порадили ні друзі, ні досвідчений психолог. Спершу варто розібратися у відносинах і виявити причину змін.

Занадто багато справ

Небажання займатися домашніми справами може виявитися наслідок перевантаження. Це як раз той самий випадок, коли вона і на роботі працює, і справи по будинку повністю на ній. Переоцінка цінностей і чесна розмова допоможуть поділити обов’язки, або вирішити питання з важкою роботою (може дружині варто взяти відпустку або перейти на місце з більш простим графіком), а може вона вирішила, що кар’єра і професійний успіх для неї на першому місці. Тоді чоловіку стане ясно «з чим він зіткнувся» і «як це дозволити».

Допомога в домашніх, навіть незначна, дуже важлива для жінки. Спільні поїздки за продуктами і дрібні побутові справи (начебто виносу сміття) не залишаться непоміченими. Важливо й виконувати чоловічі справи, начебто лагодження техніки та прибитих полиць.

День бабака

Друга причина, чому жінка в якийсь момент не хоче доглядати за чоловіком, криється в її психіці. Справа в тому, що жінка не терпить рутинності і одноманітності. Якщо в житті не відбувається нічого нового, то ентузіазм і бажання що-небудь робити швидко знизяться. Це важливо запам’ятати чоловікам. Поїздка на природу, походи в кафе або прогулянки в нових місцях, відвідування театру чи виставки, концерту або кіно допоможуть легко справитися з жіночим емоційним вигорянням.

Адже ділитися можна тільки тоді, коли є ресурс.

Нечуткое ставлення

Жінка за своєю природою дуже чутлива. При цьому чоловік може навіть не помічати, як грубими словами або колючими зауваженнями напружує відносини так, що жінці просто не хочеться йому готувати. Звичайно, жінка вміє справлятися з образами і висловлювати свої емоції, не вдаючись до маніпуляцій у вигляді їжі або іншим обмеженням. Але так буває не завжди.

Відверта розмова допоможе налагодити відносини пережити накопичені образи. Сюди ж можна віднести ситуацію, коли чоловік розставляє навколо дружини стільки обмежень, що вона втрачає себе і втрачає саме прагнення щось для нього робити.

Якщо не давати людині жити, то напруга у взаємини посилюється так, що бажання піклуватися, спілкуватися і навіть бути поруч пропадає. Теж вірно і для жінок – докоряти чоловіка, порівнювати його з іншими, постійно вказувати на його недоліки, не давати займатися улюбленим хобі та спілкуватися з друзями – вірний шлях до погіршення відносин.

Ми ж чекаємо підсумку розмови двох друзів і впевнені, що вони знайдуть спільне рішення і владнають непорозуміння. Адже погодьтеся, дружина, яка не готує чоловікові, викликає питання.