Сад та город

Ранні огірки? «Форсаж»!

Якщо постає питання про посадку в городі огірків, садівники зазвичай вибирають гібридні сорти, що володіють покращеними характеристиками. Саме такою культурою є огірок «Форсаж F1», виведений вітчизняними селекціонерами в 2004 р.

Сорт «Форсаж» – партенокарпічний гібрид, виведений не так давно, але він вже встиг полюбитися городникам. Городники вибирають його за хороші показники зростання в різних кліматичних умовах, рясний урожай і невибагливість у догляді.

Гібридний огірок «Форсаж» адаптований до всіх кліматичних умов. Склад ґрунтів також не має сильного впливу на цю культуру. Відноситься до ранньостиглим сортам і плодоносить через 1,5 місяця після посадки. Його вирощують не тільки в парниках і теплицях, але і в умовах відкритого грунту. Для формування зав’язей не потрібні комахи, бо культура не потребує запилення.

Кущ виростає до 2 м в довжину, здатний сформувати в одній зав’язі відразу кілька плодів. За типом цвітіння – відкритий, в переважній більшості жіночий. Сам плід циліндричної форми з рівномірно розкиданими по ньому пухирцями. Його забарвлення зелене, трохи затемнений догори. Середня довжина – 15 см, а вага плоду – 150 гр.

Сорт може похвалитися високою врожайністю, що досягає 15 кг з квадратного метра у відкритому грунті, і до 17 кг у парниках.

  • При вирощуванні розсади сорту огірків «Форсаж F1» вимагається дотримання температурного режиму. Поки не з’являться сходи, краще підтримувати температуру +26°С. Після проростання – +24°С, а вночі допускається зниження до +20°С. У подальшому, після висадки розсади, самої живильним грунтом для цього різновиду огірків стане та, на якій до цього вирощували цибулю і сидерати.

Достоїнства і недоліки:

– відмінна смакова характеристика, придатні для вживання в сирому вигляді, для консервації і соління;

– універсальність для будь-яких погодних умов у різних районах;

– не потребує запилення;

– універсальність вживання овоча;

– стійкість до захворювань;

– ранній багатий урожай.

Головним недоліком сорту можна назвати необхідність щороку купувати насіння, оскільки самостійно зібрати їх неможливо. Відзначають наявність білих плям на плодах, що трохи псує товарний вигляд.