Діти та виховання

Всі секрети успішного переходу дитини на меншу кількість денних снів: ознаки, поради та рекомендації

Перехід дитини на меншу кількість снів – часто хвилююча і радісна подія для багатьох мам і пап. Порівняйте: після народження малюк може спати по 5-7 разів на день. Тобто батьки тільки й роблять, що укладають спати. І ось, місяців до 4-6 настає блаженний момент, коли дитина починає спати всього 2-3 рази в день. Мама рада, а от дитина чомусь немає – з’являються дивні примхи вдень, а зі сном взагалі коїться щось неймовірне!

Розбиратися в необхідності та успішності переходу на меншу кількість снів ми почнемо з ознак, коли дитина готовий скинути якийсь сон

Малюк протестує при укладанні

Якщо у нього три сну, то протест при укладанні найчастіше виникає на третій, останній, сон. При двох снах протест може бути як на перший, так і другий сон (залежить від режиму, пізній він або більш ранній). Малюк засинає на всі сни спокійно та в межах 20 хвилин, міцно спить вдень, але час початку нічного сну зсувається на все більш пізній час.

Малюк добре засинає, спить міцно, як удень, так і вночі. Але встає вранці все раніше і раніше. Малюк добре засинає, спить міцно вдень, але починає гуляти позитивно вночі. Але іноді, незважаючи на очевидну готовність дитину, доводиться робити крок назад і повертати минулий було сон!

Які дзвіночки можуть сказати вам про це

Дитина стає більш тривожним і примхливим, насилу витримує збільшений час неспання, не допомагають навіть супер-спокійні ігри. Через скидання одного з снів малюка доводиться укладати раніше спати на ніч, щоб він заснув без сліз і ознак перегулу. Але це більш раннє укладання дитина сприймає як пізній денний сон. Прокидається через невеликий відрізок сну бадьорим і готовим позитивно спати далі.

З’являються часті нічні пробудження (або їх стає ще більше, ніж було до переходу на меншу кількість снів). Вранці дитина прокидається раніше часу примхливим і невиспаним.

Найголовніше – минуло вже два тижні, як малюк перейшов на новий режим з меншою кількістю снів, а вище перераховані дзвіночки все ще присутні.

Важливо пам’ятати

Перехід на меншу кількість снів може зайняти в середньому 2 тижні (якщо дитина скидає третій сон) і до 6 тижнів (якщо мова йде про перехід на один сон). Перший час замість “відпав” сну ви можете пропонувати малюкові “тихий” годину (відпочинок без сну).

Якщо при разовому пропуск якогось сну дитина вередує і проявляє ознаки втоми, то скорочувати сни йому ще рано, незважаючи на те, що його ровесники давно вже сплять меншу кількість снів.

У дитини погане самопочуття, ріжуться зубки, чекають значні зміни в житті сім’ї (у тому числі відпустку або переїзд). Дитина може проявити “помилкову” готовність до скорочення кількості снів через стрибок у розвитку або появи нового фізичного досвіду. Змінюється пріоритет уваги і активності, і, як правило, сну малюк в таких випадках віддає найменший пріоритет. Якщо ви зіткнулися з останнім пунктом наяву – не розумієте, стрибок у малюка, новий навик або він дійсно готовий до скиду сну, то ви завжди можете замовити та отримати докладну відповідь нашого фахівця з рекомендаціями, що робити зі сном дитини найближчим часом.

Чи були у вас труднощі з перекладом ваших малюків на меншу кількість снів?

Наша Школа допомагає молодим мамам стати впевненіше, знайти провідну материнську позицію у питаннях дитячого сну, так і в тонкощах дитячої психології. на наш канал і рекомендуйте всім своїм знайомим!