Діти та виховання

Як виховати щасливу та успішну дитину: поширені помилки батьків та як їх уникнути

Сьогодні, в епоху інформаційних технологій, коли наших дітей оточує величезна кількість неправдивої інформації, неможливо встежити, чого навчить навколишній світ. Ми всі переживаємо за своїх дітей, дбають про їхнє майбутнє, хочемо вберегти від поганого, однак часто батьки роблять помилки, які можуть нашкодити дітям.

Якщо у вас вже є діти або ви коли-небудь замислювалися про сім’ю, якщо ви бажаєте своїй дитині тільки добра, якщо ви не хочете помилитися, рекомендую до прочитання дану статтю.

Спроба визначити майбутнє своєї дитини: нав’язування думки

Багато батьків думають, що вони надали своїм дітям право вибору, проте це не так. Нам завжди здається, що наші бажання і бажання дітей збігаються. Батьки визначають майбутнє своїх дітей з раннього дитинства: визначають релігійну приналежність, визначають вік з якого дитина йде в школу, вирішують до якого класу вчитися і куди йти далі.

Приберіть в бік «батьківські хотілки» і дайте дитині самому визначити, що він хоче. Завдання батьків розповісти про переваги і недоліки у виборі дитини.

Є сімейні традиції, однак якщо продовжувати дотримуватися ці традиції, то ви ніколи не дізнаєтеся про те, що насправді хоче ваша дитина, та він і сам ніколи не довідається про те, що його життя могло скластись інакше.

«Батьки намагаються змусити своїх дітей робити те, чого самі не змогли добитися. Ви одягаєте його в той одяг, який подобається вам, діти ходять в ті гуртки, які визначили батьки – ми состаримся і підемо з життя так і не дізнавшись, ким би міг бути наш дитина, якби не наші «хотілки». . . »

Моя дитина не може

Часто зустрічаю батьків, які впевнені в тому, що вони відмінно знають свою дитину, проте поспішаю повідомити: ви знаєте про своїх дітей, рівно стільки, скільки вони дозволять вам знати. Суть помилки в тому, що деякі батьки взагалі не хочуть чути нічого про свою дитину, крім похвали.

Одного разу я став свідком, як дівчинка зі своїм братом цілеспрямовано вискакували на дорогу перед автомобілями, незабаром я зустрів мати цієї дівчинки, і поспішив повідомити їй про небезпечних іграх дітей на дорозі. Скільки я все почув у відповідь, а через пару днів і зовсім горе-татусь влаштував розборки зі мною у дворі. Все це супроводжувалося словами: моя дочка не могла.

Як підсумок: я вже двічі ставав свідком того, як ця дівчинка провокувала ДТП, тільки тому, що вона точно знає, батьки ніколи не повірять в її провину.

Підкуп дитини

Багато батьки цілеспрямовано підкуповують своїх дітей, деякі ж самі не здогадуються, що підкупили дітей. Це серйозна помилка. Таким чином, у дітей виробляється егоїстична манера поведінки, вони готові робити що-небудь, тільки за відкуп, дитина стає дуже розбещеною. Деякі батьки вважають, що такий метод дозволить прищепити дитині хороші манери.

Помилкою є саме підкуп, мова не йде про заохочення. Заохотити за добре виконане завдання – це мотивація, а не підкуп.

Ви пропонуєте дитині шоколадку, якщо він буде вчити уроки, багато батьків так надходять, проте – це велика помилка, дитина, яка вчить уроки за шоколадку, тільки видає вам остаточний результат, він не залучений у процес навчання, йому абсолютно не цікаво вчити уроки, він ніколи не буде уточнювати те, що йому не зрозуміло. Це можна порівняти з цегляною кладкою. Так робочий виклав стіну, але не зціпив її цементом. Як довго простоїть ця стіна?

Намагаючись вберегти, ми робимо гірше

Ми всі хочемо дати краще своїм дітям, прагнемо, щоб уберегти їх від проблем і зайвих турбот. Та це природно і нормально, проте іноді такі дії, можуть працювати прямо навпаки.

Багато батьків часто проводять лекції про шкоду паління – це сприяє тому, що дитина все більше і більше отримує інформації про куріння. Не варто проводити подібні лекції, йому розкажуть про це в школі, в інтернеті і по телевізору. Завдання батьків не говорити про подібну проблему, що б дитина менше думав про неї.

Не лайте дітей

Діти ще не достатньо досвідчені, їм властиво помилятися, причому часто помилятися. Не варто його звинувачувати. Не можна ображати, карати, кричати і тим більше карати фізично. Думаю, не варто пояснювати до чого це все може привести. Социопатия, ненависть, замкнутість, комплекси і фізичні розлади – це лише частина негативних наслідків постійної лайки. До того ж лайка не допоможе виправити вже зроблене або направити на правильний шлях.

Часто бачу, як батьки лають дітей за погану поведінку, іноді навіть дивуюся, до яких способів покарання вдаються батьки.

Поставивши в куток, подумати про свою поведінку, дитина буде думати тільки про те, коли ж це скінчиться. Якщо дитина не може вирішити просту задачу, найжахливіше – назвати його дурнем, він так і не навчитися вирішувати цю задачу, а ось дурнем себе вважати буде ще дуже довго, і нам дуже пощастить, якщо це не почне формувати в ньому комплекси.

Запам’ятайте, одне невірне слово може призвести до того, що дитина стане пригнічувати сам себе, буде заздрити іншим, ненавидіти обидчеков і тоді обов’язково піде по шляху того самого дурня! – Ковальова Н. Р. , психолог, заступник директора з виховної роботи. »

Батько – фільтр для дитини

Ми часто чуємо про те, що діти беруть приклад з батьків – це частково так. Приблизно до 12-14 років діти дійсно черпають фундамент своєї особистості в сім’ї, однак на піку пубертатного періоду (статеве дозрівання) діти повноцінно вливаються в суспільство, і тепер вже їх вихованням займається навколишній соціум.

Головне завдання батьків знати про те, в якому знаходиться ваша дитина. Ми говоримо не про шпигунство, ви повинні звертати увагу на будь-які деталі в поведінці дитини, зміна його настрою, в якому напрямку він думає. Нерідко слід звернутися до психолога, якщо вам щось здається підозрілим. Знайте – тепер дитина повністю залежним від суспільства.

Ви повинні бути, скажімо, в тренді, бути в курсі сучасних проблем, тоді вам буде легше фільтрувати інформацію і передавати її своїй дитині.

Не обманюйте

Часто помічаю, що батьки у відповідь на пікантний питання дитини, починають вигадувати туманні формулювання, а деколи просто брешуть. Цього не можна робити, дві основні причини: перша – ваша дитина так чи інакше одного разу дізнається правду, а рейтинг довіри батьків-брехунові стрімко наближається до нуля, друга причина: одного разу розповівши вашу відверту брехню, він буде виглядати нерозумно.

Якщо дитина запитав значення конкретного лайливого слова (вгадайте з трьох літер), то батько повинен, відкрито повідомити про те, що це таке і що це погане слово. Обговорити процеси статевого дозрівання можна і потрібно, в цьому немає нічого, що могло б травмувати психіку дитини.

Взаємоповага

Взагалі цю помилку ми допускаємо не тільки у вихованні дітей. . . Якщо ми хочемо що б наш дитина нас поважав – це має бути взаємно. Так він буде розуміти, що він заслуговує поваги, власне, і буде вимагати від інших проявляти до себе повагу. Дитина не буде боятися стати лідером, знаючи, що його поважають.

Чути свою дитину

Батьки часто не надають значення слів своїх дітей, не намагаються провести аналіз його думок і знайти глибокий сенс. У дитини все просто, але насправді діти розуміють не менше дорослих.

Іноді саме простота дитини може допомогти знайти вихід, але батьки не чують дитини. Важливо не просто вислухати, а проводити аналіз. Іноді ви навіть будете приймати позицію дітей.