Діти та виховання

Виховання дітей: як знайти баланс між суворістю та вседозволеністю для досягнення гармонії та самостійності

Існує дві теорії виховання дітей: виховання в строгості і виховання, дає повну свободу. І обидва ці способи не зовсім вірні. Чому? Тому що батьки, які контролюють своєї дитини, часто карають, не дозволяють малюкові навчатися самостійності. В майбутньому житті навряд чи це позитивно вплине на дитину.

І ті батьки, які багато дозволяють своїм дітям, таким чином, дають зрозуміти своєму чадо, що їм до нього не зовсім є справа. Це також не дасть позитивного результату в майбутньому і батьки не зможуть бути авторитетом для своїх дітей.

Якщо батькам не вдаватися до якоїсь однієї з цих чисел, то вони зможуть правильно виховати дитину. Наприклад, існує дві сім’ї, які бажають своїм дітям тільки добра. В одній родині дитину тримають у строгості, а інший – відносяться до малюку більш поблажливо. Якщо спостерігати за дітьми з цих сімей протягом десяти років, можна помітити, що різниці в їхній поведінці немає.

І ті, і інші діти щасливі і психічно розвинені. Але у кожного з них складаються різні уявлення про те, як потрібно виховувати дитину. Дитина з першої сім’ї буде тримати такою ж суворістю своїх майбутніх дітей і, відповідно, дитина з другої сім’ї буде дозволяти своїм дітям багато, як це дозволяли йому.

Коли слід починати

Багато батьків упевнені в тому, що якщо віддавати дитині всю свою увагу, то він виросте досить вимогливим дитиною. Але відомо, що таке ставлення навпаки буде сприяти його майбутньої самостійності і благополуччя. У цьому віці дітям не потрібні правила поведінки. Вони потребують лише в любові і батьківської ласки.

Діти до двох років досить активні і цікаві. Ось їх дисципліною потрібно займатися, виходячи з індивідуальності кожної дитини. Існують такі діти-ангели, яких Бог подарував батькам. І таким батькам перший час навіть не потрібно морочитися з приводу поведінки свого малюка. А ось тим дорослим, яким дістався дитина-хуліган, пощастило менше. Виховання такого чадо не всім під силу. Швидше за все, таким батькам вже довелося почервоніти за свою дитину і не раз.

Якщо говорити інакше, то кожен батько сам вирішує, коли потрібно починати встановлювати правила поведінки для своєї дитини. Найголовніше в цій справі – почати це акуратно.

Тому що дітям до двох років характерно прояв злості та агресії. Адже вони свої вчинки не обмірковують. У такій ситуації достатньо буде зробити дитині строге зауваження, але ніяк не проявляти гнів у відповідь. Батьки, які по-доброму ставляться до своїх дітей і стоять на своєму, завжди отримують ефективний результат виховання, не вдаючись до крайніх заходів строгості і крайніх заходів вседозволеності.

А до менш ефективним результатами призводить, швидше, строгість, заснована на агресії і м’якість, заснована на безпринципності. Те, як дитина буде виховуватися, залежить навіть не від строгості і вседозволеності, а від того, як сильно батьки будуть любити своє чадо і приділяти йому увагу.

У вихованні дітей існують дві крайнощі: суворість та вседозволеність. Обидві ці методи мають свої недоліки. Суворі батьки, контролюючи дитину та часто караючи її, обмежують розвиток її самостійності, що може негативно вплинути на її майбутнє життя. З іншого боку, надмірна свобода і вседозволеність можуть створити відчуття байдужості з боку батьків, що також не сприяє формуванню здорових відносин та авторитету. Правильне виховання полягає у балансі між цими крайнощами. Дві родини, які застосовують різні методи виховання – суворість та поблажливість, можуть мати однаково щасливих та психічно розвинених дітей. Однак, у цих дітей будуть різні уявлення про те, як слід виховувати своїх майбутніх дітей, що залежить від їхнього власного досвіду в дитинстві.

Головне завдання батьків – виявляти любов та увагу до дитини, адаптуючи правила поведінки до її індивідуальних особливостей. Діти потребують батьківської ласки та турботи, а не жорстких правил. Важливо починати встановлювати правила поведінки акуратно, уникаючи агресії та безпринципності. Ефективне виховання залежить від любові та уваги, яку батьки приділяють своїм дітям.