Спорт та тренування

Користь розминки перед тренуванням. Чим може загрожувати її відсутність?

Розминка перед початком будь-якої тренування – важливий і базовий елемент! Який, на жаль, майже ніхто не дотримується. Пов’язано це з тим, що багато хто з нас вважають розминку марним заняттям. Давайте розберемо великий список користі розминки перед тренуванням, а потім вже вирішимо – таке це марне заняття як здавалося раніше?

Розминка – комплекс спеціальних вправ, мета яких розігріти м’язи і підготувати їх до майбутніх навантажень.

Основні завдання розминки:

· Приведення в тонус і розтяжка м’язових волокон

· Збільшення частоти пульсу і “розігріву” ваших м’язів, суглобів і зв’язок

· Зведення до мінімуму шансу отримання травм при роботі з великими вагами

· Розширення капілярів, прискорення метаболізму, підвищення тонусу нервової системи

Розігріті м’язи краще працюють під час тренування. Це означає, що результати ваших вправ після хорошої розминки будуть вище.

Ваша розминка повинна складатися не тільки з декількох нахилів в сторони і розминки китичних суглобів. Повноцінна розминка повинна тривати від 5 до 10 хвилин і включати в себе кардіо-розігрів, розігрів суглобів і розтяжку м’язів!

Чим загрожує відсутність розминки?

· Найпоширеніше – розтягнення зв’язок. Отримавши розтягнення вам доведеться пропустити від декількох днів до тижня тренувань!

· Відсутність якісної розминки перед виконанням вправ з обтяженнями загрожує виникненням травм суглобового типу. Найчастіше страждають ліктьові, колінні, плечові і тазостегнові суглоби.

· Раптове фізичне навантаження без попередньої розминки може викликати різкий стрибок тиску, а в гіршому випадку – запаморочення і непритомність!

Крім розминки існує “заминка”. Як ви вже зрозуміли – це комплекс вправ, який прийнято робити після тренування.