Кохання та стосунки

Після першого побачення: як поводитися, щоб залишити гарне враження і продовжити спілкування

Перше побачення – хвилююча час, але ще більше учасники цього заходу хвилюються після нього. Сподобалися ви обранця? Можна сказати про свою симпатію зараз, або краще почекати? Не дарма ви були наполегливі? Як відмовити тому, хто абсолютно точно не подобається? Ці або подібні питання відвідували після першого побачення кожного, у кого активне особисте життя.

Як поводитися після першого побачення, щоб все пройшло гладко

 • 1. Не будьте нав’язливими. Перше побачення – назва для того, що зазвичай відбувається між людьми, які бачать один одного вперше в житті. Звичайно, не виключено, що ви колишні друзі, розуміли, що хочете чогось більшого, або колеги, які сидять в одному кабінеті. Але навіть у цьому разі варто витримати паузу.
 • Цей час потрібен для того, щоб і ви, і ваш обранець зрозуміли, що відчуваєте – так сказати, оцінили післясмак. Осяяння може прийти через годину, так і через кілька діб після побачення, тому важливо відпочити від емоцій самому і дати час для відпочинку партнеру.
 • Тривалість паузи – один-чотири дні. Робіть, як відчуваєте. Якщо дуже хочеться написати і запитати, як пройшло – зробіть це. Але розвивати діалог далі не варто. Це може зіпсувати враження. Якщо ж обранець сам активно розвиває діалог, значить, йому теж набридла ця пауза, і можна призначити друге побачення.
 • 2. Проаналізуйте. Аналіз – це те, що потрібно робити одночасно з паузою. Чи сподобалося вам? Що ви відчуваєте? Хотіли б продовжити? На ці і багато інші питання необхідно відповісти для того, щоб розробити план дій щодо обранця надалі.
 • Звичайно, якщо є якісь сумніви, не варто в них заглиблюватися. Може розвіяти сумніви друге побачення, адже після нього ви теж ще ні до чого себе не вдячний. Але якщо ви відчуваєте однозначне несприйняття людини або його світогляду, і навіть огиду і роздумувати про другий шанс не варто. Ви тільки ще більше розчаруєтеся.
 • З аналізом важливо не переборщити. Ваше життя не зупинилася, ви рухаєтеся вперед, і це не єдине побачення, яке у вас було і буде. Якщо помічаєте, що занадто зациклилися на думках про обранця – розкажіть про це подрузі або батькам. Вони зможуть вас відвернути. Також відмінно допомагають прогулянки поодинці, шопінг, читання і перегляд фільмів. Ну і, звичайно ж, робота.
 • 3. Не сподівайтеся. Женіть думки про весілля, дітей та щасливого сімейного життя, тому що у вас поки було лише одне побачення. Невідомо, що думає про нього і про вас ваш обранець, тому і плани будувати рано. Цілком зрозуміло, що, якщо ви зачаровані, ці думки можуть вас відвідати. Особливо дівчат. Але навіть на психологічному рівні це може відлякати потенційного партнера. Рада той же – відпочиньте.
 • До речі, відсутність надій – дорога до того, щоб не відчути розчарування при поганому результаті. А при хорошому бути приємно здивованим.
 • 4. Новий етап. Рано чи пізно і ви, і обранець приймете якесь рішення. І це рішення буде означати, що ви перейшли на новий етап – або разом, або окремо.
 • Не варто злитися, якщо не отримали бажаного. Перше побачення – просто примірка. Якщо плаття вам не підходить, ви залишаєте його в магазині. Так само і з людьми.
 • На першому побаченні ви не даєте партнерові жодних обіцянок, і вас теж не обнадіюють. Тому потрібно залишити гарне враження про себе. Цілком ймовірно, що через якийсь час людина дозріє для другого побачення з вами – наприклад, зараз він може просто не хотіти стосунків або бути чимось сильно зайнятим. Ну а якщо шанси на розвиток любовної історії відсутні, в цьому теж немає нічого жахливого. Раптом ви сподобалися другові чи подрузі того чи ту, з ким ви ходили на побачення?

Після першого побачення важливо уникати нав’язливості. Дайте собі та партнеру час на осмислення зустрічі, витримавши паузу в один-чотири дні. За цей період обидва учасники зможуть обдумати свої відчуття та прийняти рішення про можливість продовження спілкування. Не варто розвивати діалог одразу після першого повідомлення, краще дочекатися ініціативи від обранця. Аналіз побачення – важливий крок після першої зустрічі. Важливо зрозуміти свої відчуття та бажання щодо подальших зустрічей. Якщо виникають сумніви, дайте шанс другому побаченню, але при сильному несприйнятті краще припинити спілкування. Не зациклюйтеся на негативних думках, займіться чимось, що приносить задоволення, щоб відволіктися.

Не варто сподіватися на швидкий розвиток стосунків після першого побачення. Уникайте фантазій про весілля та сім’ю, оскільки ці думки можуть відлякати потенційного партнера. Живіть сьогоденням і намагайтеся уникати розчарувань через завищені очікування. Після прийняття рішення про подальші дії настає новий етап у відносинах. Не засмучуйтесь, якщо результат не відповідає вашим очікуванням. Перше побачення – це лише примірка, і відсутність подальшого спілкування не є кінцем світу. Залишайтеся відкритими до нових знайомств та можливостей.