Психологія та родина

Пошкодувала про розлучення

“Після восьми років шлюбу розлучилася з чоловіком. Зустріла іншого чоловіка, вийшла заміж. Здавалося, що нарешті знайшла своє. Через два роки зрозуміла, що пошкодувала про розлучення з першим чоловіком. Він самий рідний і близький. Вже рік мучуся, не можу себе пробачити. Здається, що ніколи не переживу це, так і буду мучитися все життя”.

Жінка молода, поруч відданий закоханий чоловік, попереду ціле життя, але кожен день – мука. Проходять тижні, місяці, а легше не стає. Замкнуте коло. Біль і смуток виснажують сили, а виснаження заважає з капкана відчаю вирватися. Жінка не бачить надихаючого сенсу жити, а життя без смаку і запаху – ще один привід себе зневажати і звинувачувати. Пастка негативних станів, які самі себе підтримують і відтворюють. Відчуття, що так буде завжди. Маленький персональний пекло. Як же психічно здорові люди в нього потрапляють?

“Взяли іпотеку. Ініціатива була моя. До цього жили в однушке у квартирі родичів. Він мене почав звинувачувати в тому, що грошей не вистачає-за того, що я не подумавши, залізла в боргову яму. Грошей реально не вистачало, щоденні скандали на тлі цього зробили свою справу”.

Через непродумане рішення люди втратили колишній психоемоційний комфорт. Грошей не вистачає, кожен день починається з головного болю. Тривога підігріває, робить людей нестриманими. Кажуть один одному злі слова, звинувачують і дорікають. Спільне життя стає нестерпна. Потрібно розвести ситуацію, своє стресовий стан і сам шлюб, тоді можна знайти розумний вихід. Але все виліплюється в один потворний грудку, роздратування переноситься на партнера, виникає охолодження. Хочеться втекти в нові відносини, почати з чистого аркуша. Мотивація розлучення – “хочу піти від проблем”. І жінка хапається за перший більш-менш підходящий варіант, коли новий чоловік оточує неземною любов’ю, демонструючи глибоку прихильність.

“У новому шлюбі все добре було, натішитися не могла. Потім дізналася, що він запійний, був закодований. Закінчилася кодування, і він пішов у запій на два тижні. Після цього мене відвернуло від нього повністю. Зараз знову закодувався, обіцяє, що більше ніколи, але ставлення вже колишнє не повернеш”.

Одне непродумане рішення тягне інше. Людина раз за разом вибирає те, що його розчарує і засмутить. Це і є причина депресивного стану. Жінка сама собі не довіряє, сама на себе зла, сама себе хоче покарати, щоб більше такого не повторювалося, щоб рішення приймалися виважено і розумно. Переживає колосальний внутрішній конфлікт, коли психоемоційна реальність стає полем війни. Жодна частина особистості не може поступитися. Пробачити себе – значить жити в очікуванні нової підстави. На це немає ні сил, ресурсів, ні часу. Не прощати – жити в пеклі постійного самобичування. Потрібно шукати професійної допомоги, але жінка пише на жіночий форум, де ніхто не підтримає, ніхто не зрозуміє.

“Чоловік ще рік намагався мене повернути, а я стояла на своєму. Тепер, коли усвідомила, у нього вже інша дівчина і начебто щасливий. Одна сторона у мені каже: “Ось і мучся, заслужила”. Друга сторона хоче все відпустити, залишитися одній і просто жити для себе. Хочу просто якась порада для себе, як перестати звинувачувати себе і почати жити далі”.