Психологія та родина

Співзалежні стосунки матерів і синів

Поговоримо про матерів і синів, як нездорова зв’язок впливає на емоційний і психічний здоров’я матері, і на особисті стосунки сина з жінками.

Жінки приходять до мене на прийом і скаржаться на труднощі спілкування з сином. Зазвичай таким жінкам ближче до 50.

Я питаю, що для вас значить ваш син?

Вона починає пояснювати, що це важко висловити словами, це щось більше, ніж її життя. Вона ставить сина на п’єдестал і, як правило, такі жінки живуть тільки заради свого сина, все для нього, все життя його не відпускають. Вони вже розчаровані в чоловіка, палкі залицяння залишилися в минулому. Втім, як і спільні інтереси, хоча чоловік і дружина можуть проживати разом. Насправді таким жінкам, звичайно, як і будь-якій людині, хочеться душевної близькості, увагу до себе і любові.

Так як чоловік постійно поза доступу, морально і фізично, то у такої жінки утворюється порожнеча, і хто повинен її заповнити. Найпростіший спосіб – син.

Любов до сина настільки сильна і тривала, що він стає сенсом життя.

Цей зв’язок не зрівнятися з почуттями ні до одного чоловіка, тому що з сином їй комфортно, у них є душевна близькість, він їй все розповідає, вони багато розмовляють. Тоді чоловік відходить на задній план, тому що там все вже пройдено.

Звичайно багато чоловіки ведуть себе теж неправильно, вони не цікавляться внутрішнім світом дружини, і не діляться своїм. Тому таких жінок втішає син, і вони, як правило, будують дуже теплі і міцні стосунки. Жінка думає, ось вже кому я завжди потрібна, так це синові. Ось дочка, може бути, не могла б настільки відповідати її очікуванням, адже ось вона виросте і стане такою ж, як вона вийде заміж, нарожает своїх дітей. Ось син, він перетвориться в сильного чоловіка, він завоює світ, він буде робити те, що повинен робити чоловік, як вона вважає, і рівень домагання у таких жінок високий.

Син автоматично заповнює те, що не вистачає мами. Не виключено, що син у майбутньому буде мати іншу думку про своє призначення, але це не заважає тому, щоб мати його идеализировала. Відокремитися від матері іноді бувають дуже складно. Такі чоловіки приходять до мене на прийом, яких досі матусі тримають при собі, втручаючись у всій їх справи – з ким зустрічався, з ким ходив на побачення, а що за дівчина. . .

Жінки, які мають прихильність до чоловіка і здорові стосунки з ним, вони підсвідомо повідомляють синові, що її ставлення до нього природно, воно наповнене радістю. Вона не відчуває потребу, вона передає синові усвідомлення його місця у світі, дає йому право на вибір.

Матері одиначки прив’язуються настільки, що й своє життя не будують, і життя своїй дитині псують. Незадоволена жінка прив’яже до себе сина потужними ланцюгами, вона просто не в змозі перерізати цю пуповину.