Діти та виховання

Що таке правильне виховання: турбота про виживання в сьогоднішні дні

Правильне виховання дітей – одна з головних завдань нашого життя.

Що таке правильне виховання дитини? Це формування у нього правильних цілей, це допомога у створенні правильного світогляду. Це поради, як ставитися до світу і до самого себе.

Турбота про виживання дитини в сьогоднішньому дні – це турбота про його тілі; турбота про виживання дитини у завтрашньому дні – це турбота про розвиток його інтелекту, здібностей; турбота про виживання дитини післязавтра і у віддаленій перспективі – це турбота про його душі. Без виховання душі ні про яке стратегічне виживання мови бути не може, а без любові і віри душу виховати неможливо. Сенс виховання дитини в тому, щоб наблизити його до Бога.

Найголовніший досвід набувається дитиною на рівні почуттів, на рівні підсвідомості. Те, що ми зазвичай називаємо вихованням дітей, тобто поради, моралі, виховання звичок, становить лише 5-10% впливу на дитину. Інше визначається внутрішнім станом і поведінкою батьків. Той, хто не може виховати себе, ніколи не зможе виховати своїх дітей. Приміром, якщо батьки поклоняються щасливу долю, то не варто дивуватися тому, що їх дитина рано чи пізно аморально поставиться до них, якщо вони в чомусь обмежить його благополучне життя.

Першу, головну модель ставлення до життя дитина запозичує у своєї матері. Для того щоб дитина розвивалася, він повинен спілкуватися один на один з матір’ю. Через любов і душевне тепло відбувається головна навчання. Чим більше турбот, пов’язаних з вихованням дітей, чим частіше ми з ними спілкуємося, гладимо їх виховуємо, навчаємо, тим більше любові відкривається в нашій душі, і дитина реагує відповідно – вчиться любити і віддавати вищу енергію душі.

Діти з дитбудинку, не отримали в ранньому дитинстві достатньої кількості тепла і ласки, виростають інвалідами душі – звідси їх часто вкрай невдала доля згодом.

Любов, щирість, турбота, жертовність, співчуття – цьому маленький дитина повинна вчитися з раннього дитинства, інакше він потім не зможе створити сім’ю і розвинути в собі соціальне мислення. Раніше дівчинка грала з каструльками, тарілочками, няньчила ганчір’яну ляльку – і величезна, невикористана енергія йшла на створення образу, стереотипу матері, дружини, подруги. Коли дівчатка грають з сумно відомими ляльками Барбі, у них зрізаються навички та образ матері, дружини, господині. Жертовність і сострадательность тут ні до чого, – ляльці Барбі потрібні палаци, машини і гарний одяг, тобто те, що потрібно дорослому. У цій ляльці втілена ідея безпліддя.

Сучасна наука педагогіка не дає цілісного розуміння того, що таке дитина і в чому сенс поведінки дітей. Насправді, все дуже просто: поки дитина не увійшов в соціум, він ототожнює себе з тілом і його поведінка підпорядкована законам існування тваринного світу. У нього є чітке вроджене розуміння ієрархії, поняття ватажка і необхідності підпорядкування ватажкові, тенденція приниження слабкого як послабляє рід т. д. Дитини не можна засуджувати за подібні форми поведінки, – йому потрібно допомогти перейти на більш високий рівень взаємовідносин з оточуючими. Потрібно допомагати дітям переходити від рівня тіла – до рівня духу і душі.

Дитині потрібно давати любов і притримувати його інстинкти; у нас же часто все виховання зводиться до того, щоб інстинкти придушити. Виховання дитини полягає не в придушенні і покарання, а в правильній мотивації. Якщо дитині чітко пояснити, куди і як іти, що таке добре і що таке погано, зацікавити його і дати просту зрозумілу мету, – його не треба буде карати, він сам до неї піде. Йому потрібно тільки підказувати.

Виховання дитини можна звести до 4 етапів

  1. формування мети;
  2. допомога та підказка;
  3. попередження, – якщо робити те, що потрібно, дитина не хоче;
  4. покарання, – якщо робити те, що потрібно, дитина категорично відмовляється.

Якщо цілі правильні і масштабні, то дитина буде енергійним і добродушним. Якщо цілі прив’язати до інстинктів, дитина буде егоїстичним, агресивним або депресивним. Якщо змістом життя та найвищою метою є любов і єднання з Богом, тоді дитина буде здатний змінити свій характер, свої нахили та звички. І навіть якщо у нього в підсвідомості є патологічні тенденції, що прийшли від предків, при наявності любові в душі він зможе глибинно змінитися і подолати їх.

Починати прищеплювати дитині правильну ієрархію цінностей можна з елементарних пояснень: гроші – це добре, проте якщо є гроші, але немає сім’ї, – людина щаслива не буде; якщо є і гроші і сім’я, але на душі темно і порожньо, в душі немає любові, – людина щаслива не буде. І тільки тоді, коли в душі світло і радісно, в душі живе любов, – тоді буде енергія і все інше додасться. Кохання нам дає Бог, Творець, і коли ми постійно пам’ятаємо про це, коли ми любимо Його і звертаємося до Нього, – ми цю любов отримуємо і стаємо по-справжньому щасливими.

Виховання – це завжди допомога і підтримка. Ця допомога може бути жорсткою, ця допомога може бути м’якою, але вона завжди повинна супроводжуватися любов’ю. Дитину можна карати, але не можна лаяти, – останнє тотожне його знищення на тонкому плані.

Потрібно розуміти, що дуже важко подолати залежність від інстинктів, рушити в правильному напрямку, оскільки почуття людини мають величезну інерцію. Тому для виховання дитини необхідна не тільки любов, але і терпіння.

Важливі моменти у вихованні дітей

навчити дитину поважати батьків і підкорятися їмДуже важливо, – це допоможе з дитинства втихомирювати гординю, т. к. в підсвідомості батьки для людини тотожна Богові: вони також створили нас, тільки на фізичному плані.

Дитина повинна навчитися піклуватися про батьків, інакше згодом він навряд чи стане це робити. Давно відомо вислів: «До 5 років дитина – цар, від 5 до 15 років – раб, а після 15 – друг».

Мати і батько в будь-яких ситуаціях перш за все повинні демонструвати дітям свою єдність, навіть при зовнішніх розбіжностях, – інакше дитині складно буде згодом стати единобожником. Дитину потрібно правильно хвалити. Якщо ми хвалимо зовнішнє его дитини («який ти сильний, який розумний іт. п. »), – ми підсилюємо в ньому гординю, прихильність до цінностей цього світу, тобто, по суті, крадемо у дитини майбутнє; якщо ж ми хвалимо його за доброту, за те, що допоміг, зумів пробачити, – тоді ми захищаємо стратегію, ми забезпечуємо йому майбутнє.

Дитині необхідна школа проходження страждань тіла і духу, школа проходження душевного болю, – це його розвиток. Іноді дитина сама напрошується на покарання, – це може бути знаком того, що йому бракує нормального стресу в житті. У такому випадку дитині потрібно допомогти, дати йому можливість займатися спортом, ходити в походи і т. д. , тобто долати труднощі, – тоді дитину потрібно буде менше карати. Істерика у дитини, спрямована на те, щоб отримати бажане у що б то не стало, – це знак, що дитина перебуває в рабстві у інстинктів. У такому випадку потрібно не боятися застосовувати жорсткі заходи для зупинки істерики і надалі поступово привчати дитину до стримування своїх бажань.

У всьому повинна бути золота середина: дитину треба вчити правильно конфліктувати і, в той же час, надавати йому можливість самостійно реалізовувати навички правильного вирішення конфлікту в повсякденному житті; не можна заохочувати доноси, але, в той же час, потрібно навчити дитину повідомляти дорослим про якійсь серйозній ситуації, яка може бути небезпечною, і т. д.

Дитину потрібно водити до церкви, вчити молитися, – але не механічно повторюючи слова молитви, а відчуваючи любов і тепло в душі. Можна спробувати передати дитині свої почуття, які виникають при щирій молитві. Гармонійний дитина – це той, по відношенню до якого не виникає агресії; який радісний, постійно віддає енергію на спілкування і допомога іншим; не засмучується через дрібниці.

Чи зможемо ми зробити свою дитину істинно щасливим, подарувати йому щасливе майбутнє, – це залежить насамперед від нас самих. Наскільки ми самі йдемо до Бога і любові, настільки будуть щасливі наші діти.