Сад та город

Вишня цвіте, але без врожаю: 7 причин та ефективні поради щодо їх усунення

Ах, як красиво цвіте садова вишня! Чому ж вона не плодоносить? Всьому є прості пояснення. Дізнайтеся їх, прийміть заходи і отримуйте довгоочікуваний урожай.

Яскраві численні квітки так і вселяють в нас надію на великий і дружний урожай ягід. А коли приходить час дозрівання ягід, раптом розуміємо, що їх немає, або є, але дуже мало. Давайте розбиратися разом, чому вишня не плодоносить.

Відсутній поруч сорт-запилювач

Купуючи вишню, не завжди пам’ятаємо чи просто не знаємо, що існує багато сортів самобезплідних (стерильних)!
Нам кажуть: «Вишня перехреснозапильна рослина, купіть кілька, тоді плоди обов’язково будуть».
Але якщо ви купите 3, 5 або навіть більше вишень одного сорту (самобезплідного) – все одно ягід не дочекаєтесь. Квітка вишні зможе зав’язати плід тільки в тому випадку, якщо пилка прилетить з квітки іншого сорту цього виду.
Звичайно, є сорти самоплідні або частично самоплідні, наприклад: Маяк, Любська, Горьканська, Брюнетка, Шоколадниця, Стійка, Волочаївкою, Зоря Татарії, Полум’яна, Юнона, Десертна Вовзька, Новодворська та ін. Для них не потрібні інші дерева-запилювачі, але ці вишні якраз добре садити поряд з іншими безплідними сортами.

Вишня з кореневої порослі

Навколо вишні (черешні або сливи) буває багато порослі та жалісливі сусіди діляться нею. Але багато хто не знає, що нерідко, ця поросль «порожня» і не дасть плодів.
А все тому, що взята вона у щепленого деревця, і нормально плодоносити тільки його крона. А коріння і поросль не дадуть ягід, бо не є сортовими.
У всякому разі, надалі вам доведеться прищеплювати рослина, щоб отримувати хороший урожай.
А ось, якщо ви точно знаєте, що вишня росте на своїх коренях (кореневласна), тоді метод розмноження порослю, цілком підходить. І ви можете сміливо брати нащадки-пагони і висаджувати вишневий сад.

Пізні або поворотні весняно-літні заморозки

Нерідко з цвітінням вишні приходить похолодання і зниження температури до мінуса. У цьому випадку велика частина квіток гине.
Можна застосувати таку хитрість: не дати дереву рано зацвісти.
Накидайте снігу під крону дерева, притопчіть, знову накидати і знову примніть. Потім накрийте пристовбурне коло білим лутрасілом.
Так ви сповільніть танення снігу і прогрівання грунту під кроною. І вологу, і харчування коріння отримають пізніше. У підсумку, цвітіння затримається на тиждень.
Як ще можна .

Вишня не плодоносить через слабку зимостійкість

Звичайно, рішення саме напрошується: саджайте сорти з високою зимостійкістю.
А для регіонів Північно-Західного клімату вибирайте культури не сильнорослі. Тоді їх точно вкриє снігом до настання сильних морозів.

До того ж, невисокі вишні легше укрити нетканим матеріалом на час поворотних заморозків.
Коли дерево високе, те хороше снігове укриття отримують квіткові бруньки нижнього ряду. Тому іноді можете спостерігати цвітіння тільки в нижній частині вишні.

Немає запилення бджолами

Якщо вишня цвіте, а за вікном знижується температура, йдуть холодні дощі, то ці факти негативно впливають на років бджіл. А ні бджіл, ні і запилення квіток.
Щоб залучити корисних комах, проробіть таку хитрість. Розчиніть в 1 л. теплої води 1 ст. л. меду і обприскати цим крону дерева. Медовий аромат приверне бджіл, а вишня отримає достатню запилення.
Додатково у період формування плодів обприскати вишні (сливи і черешні) препаратами Гумат +, Бутон, Зав’язь або Гібберсіб.

Вишня не плодоносить без правильної формування

Наприклад, якщо ви одріжете занадто багато пагонів, то на дереві не залишиться достатньої кількості плодоносних нирок.
Не робіть цієї помилки і правильно обрізайте дерево у відповідності з його віком і станом.
Докладніше .

Захворювання і шкідники

Урожай ягід вишні збираю в кілька етапів.

Якщо дерево уражене хворобами чи шкідниками, то воно не зможе розвиватися й плодоносити.
Щоб вирішити цю проблему, необхідно проводити профілактичні заходи і використовувати спеціальні препарати для захисту дерева.
Наприклад, при високій чисельності гусениць і попелиці ефективно застосування : 150 мл Бітоксибациліну + 100 мл. Лепідоцид +60 мл Актофита на 10 л. води.
Від моніліозу і коккомікозу добре допомагає препарат Шв, який нешкідливий для бджіл.