Психологія та успіх

Як стати майстром SQL : повний путівник для початківців та професіоналів щодо вивчення та використання SQL

SQL (Structured Query Language)– це мова, яка використовується для управління і маніпулювання даними в реляційних базах даних. SQL в сучасному світі є найважливішим інструментом для розробників, аналітиків даних і для всіх тих, хто працює з великими об’ємами даних.

У цій статті розберемося про важливість і актуальність SQL, і як найкраще підійти до вивчення SQL з нуля.

Що таке SQL і для чого він використовується

В даний час досвід роботи з системами управління базами даних дуже важливий для сучасних і швидкозростаючих компаній і технологій.

Звичайно, знання СУБД починається зі знайомства з SQL (Structured Query Language– структурований мова запитів). Даний мову, наприклад, обробляє всі вхідні дані, якими користувачі діляться з сайтом. Всі отримані дані зберігаються й обробляються у базі даних.

SQL – це мова програмування, який можна використовувати для запиту даних у реляційних базах даних, де можна створювати, оновлювати, змінювати, видаляти і виконувати інші операції з таблицями в реляційних базах даних і не тільки. Підтримку SQLзаявляют і нереляційні бази даних, навіть в Excel є плагіни з підтримкою SQL.

Важливість мови SQL обумовлена тим, що

 1. SQL має величезний попит на ринку праці – мова використовується у великих IT – компаніях, у державних установах, так само в області науки, машинобудування і т. д.
 2. Дозволяє обробляти великі обсяги даних – порівняно з Excel і електронними таблицями. SQL може легко обробляти великі набори даних з мінімальними зусиллями, необхідними для управління ними. Зараз всі реляційні системи управління базами даних і не тільки підтримують даний мову запитів.
 3. Зручний у використанні і простий в навчанні. Основна відмінність SQL від більшості мов – це те, що SQL має структуру на основі вступників запитів. SQL дає користувачам інструменти, з допомогою яких зручно керувати базами даних. Синтаксис SQL схожий на простий природний мову, і його досить легко вивчити порівняно зі складним синтаксисом інших мов програмування, таких як Java, C++ і т. д.

Варто починати вивчати мову SQL

Мова програмування SQL застосовується майже у всіх сферах діяльності, де вимагається обробка запитів даних. Навіть якщо ваша робота не пов’язана з даними, вивчення SQL може стати відмінною важливим і корисним навиком для вас як для фахівця.

Розглянемо переваги вивчення цієї мови:

 1. Взаємодію з базами даними усе більше набирає популярність в сучасному світі, тому сфера застосування мови зростає, а відповідно фахівця зі знаннями SQL доступний великий вибір вакансій.
 2. Мова SQL не обмежується певною сферою діяльності і посадою, ви зможете застосовувати його в різних проектах і для вирішення безлічі завдань.
 3. Вивчення мови SQL дозволить розширити ваші навички, які необхідні для просування по кар’єрних сходах.
 4. SQL – самий потужний і незамінний інструмент, який використовується в роботі з даними, їх систематизації та зборі, за допомогою нього можна автоматизувати завдання та оптимізувати робочий процес.

Буде актуальний SQL в цьому році

Однозначно так! Мова SQL на сьогоднішній день є одним з найбільш популярних і широко використовуваних мов програмування в області управління базами даних.

Незважаючи на те, що мова досить молодий і налічує всього 49 років його використання і присутності, за останній рік його популярність помітно зросла. На підставі індексу TIOBE SQL входить в топ – 10 мов програмування.

Виходячи з того, що з кожним роком зростає кількість компаній і організацій, які покладаються на прийняття рішень, заснованих на аналізі даних, потреба в управлінні та аналізі тільки зростатиме. Грамотність у відношенні даних призведе до того, що навичка стане самим затребуваним при прийомі на роботу.

Способи вивчення SQL

Є кілька варіантів вивчення SQL, які будуть залежати від ваших цілей, можливостей, наявності часу та бюджету.

 • Онлайн-курси і самонавчання. У відкритому доступі є книги та курси для вивчення SQL. . Для самостійного навчання є кілька варіантів: на YouTube можна знайти безліч безкоштовних відео-курсів, а в провідних онлайн-школах можна знайти платні онлайн-курси. Ці гнучкі варіанти навчання підійдуть тим, хто любить вчитися у своєму темпі і має обмеження у фінансових можливостях.
 • Програми інтенсивного навчання і навчальні курси. Вони призначені для підготовки фахівців в мінімальні терміни. Тут програми курсу коротше традиційних програм навчання в інститутах і спрямовані на отримання практичних знань на основі реальних проектів. Такі курси і програми зазвичай мають високу вартість, але пропонують інтенсивне і швидке занурення в тему курсу.
 • Спеціалізовані сертифікати SQL. Підходять фахівцям, які вже мають навички роботи з SQL, і отримання нових знань необхідно для просування по кар’єрних сходах. Такі сертифікати дуже цінні для фахівців, які працюють з аналізом даних, збільшуючи їхні шанси на отримання високооплачуваної роботи. Сертифікацію можна отримати, наприклад, в «Постргес Професійний», «Академія Айті» чи інших навчальних центрах.
 • Традиційне навчання у класі (групі). Більшість університетів і коледжів пропонують курси вивчення SQL як частина основи комп’ютерних програм для підготовки IT-фахівців. Цей варіант дає повноцінний практичний і теоретичний досвід отримання знань, якщо ви маєте час і потрібними ресурсами.

Висновок

SQL з кожним роком набирає популярність, це актуальне мову, який використовується майже в усіх сферах діяльності. Даний мову надасть вам унікальні можливості для розвитку кар’єри для особистісного зростання.

Аналітики вважають, що мова SQL буде актуальним ще 10-15 років, так як на даний момент у мови немає аналогів. SQL нічим замінити і з кожним роком розробники намагаються його вдосконалювати.