Краса й зовнішність

Які бувають філлери і чому їх не варто боятися

Часто пацієнти на прийомі кажуть, що готові на багато що: зробити глибокий пілінг обличчя (і потім тиждень лущитися), зробити лазерне омолодження (і потерпіти, поки пройде набряк), зважитися на безопераційний SMAS-ліфтинг. «Але тільки давайте не робити філлери». Коли я починаю з’ясовувати, чому так не догодили філлери, з’ясовується: багато хто думає, що філлери це щось небезпечне. Що вони спотворюють зовнішність до невпізнання. Що філлери – це обов’язково уколи в губи, після яких губи стають домінантою на обличчі. Що це гротескні вилиці, і що це – назавжди. Так от – все неправда! Точніше так: будь-прекрасний інструмент може виявитися у невмілих руках або в людини з викривленим уявленням про нормальному і красивому. В умілих ж сучасні філлери здатні творити дива і красу.

Сучасні філлери абсолютно необхідний інструмент косметолога. Вони допомагають заповнити і згладити зморшки або заповнити втрачені обсяги, які ми втрачаємо не тільки з віком, але і після змін ваги і гормональних коливань. Причому, препарати не тільки механічно заповнюють об’єм, але ще й стимулюють вироблення колагену і еластину. Завдяки філерам сьогодні без пластичних операцій можна виправити форму обличчя і усунути його асиметрію, скорегувати підборіддя, кінчик або крила носа, форму вилиць, заповнити вдавлені рубці на обличчі або тілі.

Що таке філлер? Філлер можна перевести як наповнювач. Тобто це такий інертний препарат, який або заповнює відсутній обсяг, або додає об’єм там, де це необхідно. Для того, щоб використовувати філлер, бувають естетичні, косметологічні свідчення, а бувають і медичні.

Що можуть філлери?

 • Антивікова терапія

З віком наші обличчя втрачають обсяг м’яких тканин, тому що зменшуються так звані жирові пакети, які надають нашим особам юний вигляд. З віком зменшуються обсяги м’язової і кісткової тканини. Слабшають нитки колагену і еластину, які буквально утримують наше обличчя. Відбувається переміщення жирових пакетів і м’язів вниз, назустріч гравітації. Особа в результаті набуває форму трикутника з основою внизу. Детальніше про все це я. Філлери допомагають повернути особі– ознака молодості. Вони заповнюють втрачені обсяги там, де це потрібно, відновлюють овал, заповнюють зморшки, зволожують шкіру (що теж є показником молодості шкіри), а сучасні препарати стимулюють вироблення колагену і еластину (а це пружність шкіри). Але філлер це не тільки можливість відтворити ті самі риси, які у вас були колись раніше.

 • Естетичні свідчення

Філлери допомагають виправити естетичні дефекти. Наприклад, з допомогою філера можна скорегувати форму носа (підняти кінчик, виправити горбочок). Додати симетрію і гармонію особі, «виправляючи» скошене підборіддя. Додати об’єм, якщо пацієнта турбує дуже плоска середня зона особи. Або надати чуттєвості губ при клінічно вузькому червоній облямівці губ – про це я докладно.

Які бувають філлери? Філлери – це біологічно інертні речовини, тобто такі, які не взаємодіють з нашим організмом і не впливають на його функції, але при цьому вони абсолютно фізіологічні і часто мають спорідненість з нашим організмом. Філлери повністю розсмоктуються в нашому організмі (це називається біодеградація), виводяться з часом і тому абсолютно безпечні і їх компоненти та продукти їх розщеплення не дають побічних ефектів. Сьогодні у сучасній косметології використовуються два види філлерів:

 • Філлери на основі гіалуронової кислоти

  Філлери на основі гіалуронової кислоти – біологічного полімеру, який виробляється в нашому власному організмі і який міститься в наших природних рідинах (наприклад, у суглобах або слині). Завдяки тому, що в полімеру гіалуронової кислоти можуть бути ланцюжки різної довжини, такі філлери можуть бути або дуже щільними і в’язкими, або більш рідкими, текучими. Завдяки цьому косметолог може вибирати філлери з гіалуронової кислотою різної щільності для різних потреб або комбінувати їх, щоб отримати потрібний ефект. Це схоже на вибір різних інструментів скульптором, щоб отримати потрібний результат. Крім спорідненості до природних компонентів нашого організму, філлери з гіалуронової кислотою гарні ще тим, що притягують до себе воду. Завдяки цьому ми отримуємо не тільки додатковий обсяг, але ще і додаткове зволоження шкіри і слизових. Наприклад, введення такого філера для об’єму губ додатково допомагає, коли губи сохнуть і тріскаються.

  • Філлери на основі гідроксиапатиту кальцію

  Гідроксиапатит – це інертний мінерал, який входить до складу кісток і зубів; його використовують в ортопедії при нарощуванні кістки і для покриття імплантів. У складі філлеров гідроксиапатит міститься у вигляді дуже дрібних мікросфер однакового розміру, які рівномірно розподілені у вигляді суспензії в гелі-наповнювачі. Відразу після введення такого філера гель-наповнювач заповнює зморшки. А через кілька місяців, коли він розсмоктується, мікросфери гідроксиапатиту кальцію стимулюють вироблення нового колагену. Завдяки цьому ми не просто заповнюємо обсяг, але і повертаємо шкірі здоровий вигляд, пружність і еластичність. Вперше філлери на основі гідроксиапатиту кальцію стали використовувати у ВІЛ-інфікованих пацієнтів, щоб відновити у них значну втрату обсягів на обличчі. Те, що вони безпечно використовувалися у пацієнтів зі зниженим імунітетом, – найкращий доказ їхньої інертності та безпеки. А вже після (але досить давно, щоб пройти перевірку практикою) ці філлери перекочували в естетичну медицину.

  • Філлери на основі полімолочної кислоти

  Такі вводяться глибоко в тканини шкіри, тому діють тривало, до двох років (це плюс). мінус в тому, що результат помітний не відразу і щоб його отримати, потрібно не один, а 3-4 процедури з проміжком приблизно в один місяць. Такими філерами можна прибрати дрібні зморшки, так і дуже глибокі складки, сліди від шрамів і дефектів.

  Як лікар вибирає, який філлер взяти? На жаль спроби відноситься до препаратів сучасної косметології як до товарів у магазині, і вибирати їх самостійно – приречена. «Давайте введемо мені ось цей філлер – моя подруга робила, їй сподобалося». Або, «я прочитала про нього в журналі, він самий новий». «Давайте одним флаконом зробимо все». – все це дуже погані ідеї. Хороший лікар відразу відмовиться. І ось чому. Як для роботи скульптора або художника потрібні різні інструменти, матеріали або фарби, так і для того, щоб отримати натуральний, гармонічний та гарний результат, косметолога теж потрібні різні інструменти. Наприклад, філлери з різними щільністю або складом: щільним формують овал особи або виправляють форму носа, поєднанням філлеров різної щільності заповнюють відсутній обсяг на обличчі або коригують об’єм губи, а завдяки препарату з полімолочної кислотою можна ще і заповнити недолік колагену, якщо раптом колагеновий каркас втратив свою щільність і шкіра із-за цього виглядає рихлою. Наші лікарі регулярно проходять навчання та нових препаратів, і різним технікам введення і поєднаним методиками, так що вони знайомі з останніми досягненнями науки в цій сфері. Ви, безумовно, має право знати на чому ґрунтується вибір лікаря і обговорити його до початку процедури, але так як він відповідає за результат, то і рішення за ним.

  Які протипоказання у філлеров?

  Протипоказання для введення філлеров такі ж, як для будь-яких ін’єкцій у косметології: гострі інфекційні захворювання, загострення хронічних захворювань, температура, шкірні висипання, алергічні реакції, екземи, вагітності та годування груддю, а також онкологічні захворювання.

  Як довго «стоять» філлери?

  Це залежить від індивідуальних особливостей, а також виду філера. Як я вже писала вище, довше за все «тримається» філлер з полімолочної кислоти – до 2-х років. Потім – філлери з гідроксиапатиту кальцію. Філлери з дуже щільною гіалуронової кислоти можуть «стояти» приблизно рік саме завдяки тому, що вони щільні і зникають повільніше. Швидше розсмоктуються «м’які» філлери, які вводяться в поверхневі шари шкіри, наприклад, зморшки навколо очей (відповідно, в цій зоні, доколювати доводиться частіше). Гіалуронова кислота руйнується ферментом гиалуронидазой – вона виробляється в організмі людини. Активність цього ферменту у кожної людини різна, тому тривалість дії філлеров з гіалуронової кислоти у кожної людини теж буде різна. Але навіть якщо у вас дуже активний фермент, це не проблема – філлер завжди можна доколоть пізніше і скорегувати обсяг. Таким правилом керується будь-який хороший косметолог: краще додати потім, що передозувати препарат. Якщо раптом філлер з гіалуронової кислотою передозирован (у лікарів це називається гиперкоррекция) чи все нормально, але через кілька днів ви вирішили, що ефект від процедури вам не сподобався – її наслідки оборотні. Це нескладно і робиться запровадженням спеціального безпечного ферменту – гіалуронідази, який розчиняє гіалуронову кислоту протягом доби.