Психологія та родина

Життя після зради: шляхи відновлення довіри, гармонії та взаєморозуміння у подружніх стосунках

Можливе життя разом після зради – один з найбільш частих питань, які мені задають. Напевно кожен з нас хоч раз у своєму житті стикався зі зрадою, великою чи малою.

Найбільш гостро переживається зрада між близькими людьми, неймовірно боляче дізнатися про зраду людину, якій довіряв, з яким відкрив серце і душу.
Зрада – це удар в спину і пережити її буває не легко, якщо не можливо для багатьох.

Можливе життя разом після зради, щасливе життя

Можливо відновити колишню довіру у відносинах? Це не легке питання, і, як і на всі життєві питання, на нього немає однозначної відповіді. Якщо хто пережив зраду, знають, як важко буває прийняти цей факт. Змінюють все по-різному і зрада зраді ворожнечу, але від цього вона не перестає бути зрадою.

Хто зрадив один раз, без продовження, а кого-то разова зрада привела до тривалих стосунків і навіть закоханості. Одні чоловіки погуляють-погуляють, і залишаються в сім’ї, або навіть і не думають з неї йти. А хто-то, втративши голову, вирішується на розрив. Хтось будує інші відносини та створює нову сім’ю, а хтось повертається в родину.

Кожна жінка страждає, дізнавшись, що у чоловіка інша і багато прикладають всі зусилля, щоб повернути чоловіка в сім’ю. Але часто буває так, що після кількох днів ейфорії жінка починає розуміти, що не може пробачити образу. Чоловіки теж ведуть себе по-різному: хтось, почуваючи свою провину, всіляко намагається загладити її перед дружиною; хтось повертається як ні в чому не бувало; а ще хтось наважується показувати своє розбите серце від нерозділеного кохання з іншого.

Як би не вів себе чоловік, в будь-якому випадку жінка стикається з душевною раною, болем і образою. Біль іноді просто нестерпна, і ви не знаєте, куди від неї подітися. З одного боку, хочеться бути з чоловіком. З іншого – весь час впливає в голові його зв’язок з іншою жінкою, весь час прокручуються в голові думки: “А як з нею було? А що вона робила? А що він їй говорив? Як обіймав? Як. . . ? Що. . . ? ” Потік питань нескінченний. Звичайно ж, кожній хочеться знати і бути впевненою, що ви краще тієї, і тому він повернувся.

Жінкам дуже важливо вигравати в порівнянні з іншою жінкою. Якщо чоловікові вистачає такту і терпіння переконати дружину в тому, що вона краща, то жінці легше буває забути зраду. А якщо він і не намагається переконати, то тут жінці потрібно проробити величезну душевну роботу, щоб знову довіритися і відкритися цій людині, уміти від душі, по-справжньому пробачити чоловіка. Як раз з цим і буває дуже важко.

Зрада як скалка: начебто на час біль вщухає і забувається, але при найменшому проступок запалюється знову.

Чому ж так важко буває забути і пробачити зраду? Чому не завжди буває можлива життя разом після зради

Коли ми зустрічаємо людину, то наші душі вже до зустрічі з ним мають свої рани. Кожен з нас, якою б ми благополучній родині не росли, отримує свої душевні рани.

  • Зрада не просто робить нову рану в душі – вона розколупує стару.
  • Зрада, як дрібка солі на наші незагоєні рани, або нова рана на старі рубці.
  • Кожна жінка, що зіткнулася з зрадою буде відчувати подібні почуття і водночас не схожі. У кожній зрада буде пофарбована в свої фарби.

Для кого-то зрада буде неймовірним приниженням, для когось- це буде зрада. Хтось відчує себе покинутим і залишеним, а хтось буде гостро переживати почуття несправедливості по відношенню до нього. Буде весь час думати, як з ним вчинили несправедливо. Буде весь час порівнювати свої почуття і своє ставлення до партнера з його ставленням до нього.

Як ви думаєте, чому всі відчувають свої відтінки почуттів при одному і тому ж дії? Тільки лише тому, що саме ці почуття і були поранені в далекому дитинстві.

Хто в дитинстві дуже часто відчував приниження, звичайно відчує приниження. Хто відчував свою непотрібність – при зраді буде відчувати подібне. Хто відчував зрада, той відчує себе зрадженим.

А хтось буде відчувати весь букет цих переживань. Тому буває не легко пробачити чоловіка за зраду. Тому що в цей момент на сцену внутрішнього театру виходить дитина зі своїми дитячими образами. А дитина не вміє осмислити подію і не вміє по-справжньому прощати. Він вміє забувати і витісняти свої образи. Я часто чую історії про те, що жінка не може пробачити чоловіка і забути про зраду, навіть якщо чоловік дуже ласкавий з нею і ніжний.

Щоб по-справжньому пробачити, треба розширити знання про себе, про людей і про світ. Тільки збільшуючи фокус сприйняття, можна прийти до прощення. Тільки серйозна робота з самим собою допоможе зцілитися від душевних ран і по-іншому подивитися на зраду чоловіка. Побачити в ній не тільки зраду, приниження, брошенность, непотрібність, приниження, а побачити іншої людини з його почуттями і внутрішнім світом.

Тільки вийшовши за межі своєї образи і дитячих почуттів, можливо доросле, зріле сприйняття подій.

За кожною зрадою варто розрив і втрата. Абсолютно не важливо, що чоловік повернувся, тут мова про символічною втрати – втрата довіри, втрата того, з ким ви були, бо чоловік вже трохи став іншим, ви вже не можете бути з ним такою, якою були раніше.

У будь-якому випадку відбувається втрата, а будь-яка втрата – це маленька смерть. Втрату потрібно пережити, пережити невиправдані очікування, прийняти реальність.

Тільки після проживання своєї втрати, отгоревав всередині себе і на тонкому плані розлучившись з чоловіком, який був у минулому (до зради), розлучившись з тими відносинами, які були до зради, можливо по-справжньому відпустити образу, знайти в собі душевні сили для прощення і розуміння.

Не завжди людина може прожити один все закономірні етапи і увійти в нові відносини. Завжди має бути хтось, хто допоможе вам виконати глибоку внутрішню роботу, яка неодмінно увінчається вашим духовним зростанням і переходом на інші уровниличностного розвитку. Не намагайтесь жити з чоловіком так, як ніби нічого не сталося. Не заштовхуйте свою образу і свої почуття глибоко в себе, але і не потрібно все виливати на чоловіка, тому що вся ваша образа буде виливатися тільки у закиди до нього і злість.

Докорами і злістю ви нічого не доб’єтеся, тільки ще більше будете заподіювати собі страждання. Потрібно увійти вглиб своєї болю і образи, прожити і прийняти її. Тільки після цього ви будете здатні до стосунків і кохання знову. Тільки після серйозної глибокої роботи можлива щасливе життя разом після зради.