Квіти й рослини

Бегонія декоративно-листяна (begonia spp.)

Батьківщина: перші бегонії були виявлені на північному сході Індії.

Листя: асиметричні або округлі, серцевидні або ниркоподібні, з гострими або округлими кінцями. Бархатисті або гофровані, різноманітної кольорової гами – плямами, плямами, смугами, плямами, переливами або прожилками.

Квітидрібні, непоказні, часто білувато-рожевого кольору. У кімнатному квітникарстві не представляють інтересу і їх рекомендується обривати для стимуляції пишного куща.

Місце розташування: яскраве світло без прямих сонячних променів.

Земля: парникова з додаванням зернистого піску, торфу і гною.

Підгодівля: з весни до осені рідким добривом для кімнатних рослин. Розведіть в десятикратному розмірі від запропонованою інструкцією дози добриво і постійно поливайте цим розчином рослини.

Вологість повітря: тримайте рослина на шарі вологого гравію.

Полив: рясний з підсихання земляної грудки без застою води в піддоні. Застій води призведе до знебарвлення листя та підгнивання тендітних корінців.

Пересадка: навесні в міру росту рослини та заповнення горщика кореневою системою. Намагайтеся сильно не струшувати грудку землі з коренів, цим ви уникнете обламування тендітних коренів. На дно горщика покладіть шар колотих черепашок. Глиняний горщик буде ідеальним будиночком для бегонії.

Особливі вимоги: рослини бояться тютюнового диму, підвищеної вологості і протягів.

Розміри: 40 см, окремі види до 1 метра.

Розмноження: діленням куща, листовими живцями або пластинками. Всі варіанти розмноження не доставляють труднощів.

Термін життя: 5 і більше років.

Шкідники і хвороби: від надлишку вологи може з’явитися борошниста роса, ложномучнистая роса, сіра гниль або червоний павутинний кліщ.

Порада: кожні три роки бажано оновлювати материнське рослина, щоб не поширювалися їхні хвороби у вигляді гнилі і грибкових захворювань. Якщо ви виявили сліди хвороби, видаліть уражені листя і скоротіть полив до повного одужання.