Квіти й рослини

Як пересаджувати антуріум, щоб він цвів без зупинки. 5 головних «ні» для «чоловічого щастя»

Антуріум – той квітка, який може квітнути без перерви. Яскраві жовті шишечки з бордово-червоним покривалом як горять вогники похмурої зимової часом. Тим прикріше, коли ця краса починає гинути. Начебто все з ним нормально. А квітка, тим не менш, в’яне. Я вам розповім, як квіточки потрібно допомогти, щоб відновити колишню красу.

Оглянувши квітка, я не помітила якихось зовнішніх впливів типу шкідників чи хвороб. Протягів теж немає. Але квітка вже давно пора пересаджувати. Якщо чесно, пересаджувати його потрібно було б ще рік тому, та все ніколи. І, тим більше, знаючи, яка це морока – пересадка антуріума, я її все відкладала.

Увага! Антуріум вважається отруйним квіткою, тому працювати з ним потрібно в рукавицях, а руки в процесі роботи в рот не тягнути. Я за звичкою роблю все голими руками, і нічого. Але вважаю обов’язком попередити.

Витягнути антуріум з горщика виявилося справою нелегкою, він так распер горщик, що вилазити не хотів.

Навіть, якщо земля в горщику волога, антуріум краще відмочити. Після цього коріння буде легше розплутати. Вони у антуріума поверхневі.

Проблема вирішується просто: потрібно квітка замочити. Земля розбухне, стане податливі. Горщик (якщо він пластиковий) треба трохи пом’яти, а якщо керамічний, то вузьким ножем провести зсередини вздовж стінок. Після цього квітку легко вийде з горщика.

1. Відразу садити антуріум в новий горщик

Я залишаю квітка замокати у воді години на два. За цей час він нап’ється досхочу, стара земля з коренів відійде і можна буде оглянути товариша. Це важливо.

2. Сильно наступний великий горщик

Антуріум не любить свободи. Вірніше, любить, але цвісти у вільному горщику не буде. Він буде жити. Ростити коріння і зелень. Горщик повинен бути трохи більше попереднього.

3. Перевалка

Антуріум треба пересаджувати. Це той квітка, який вимагає поділу. Саме з-за цього я залишаю його замокати у воді. Після тривалого запливу я прополаскиваю корінці і розглядаю те, що «чоловіче щастя» зазвичай ховає в горщику. Якщо що, це коріння.

Після цього квітку легко розділився на дві частини.

Якщо горщик класичний, антуріум в ньому живе неправильно: ріжки випирають з землі, а коріння ростуть грудкою. Рослина розмножується дітками: від основного ріжка відділяється нове маленьке рослина, потім воно міцніє і. . . антуриуму стає тісно, так як таких діток кілька.

Тому, якщо квітка наростив діток, при пересадці антуріум бажано розділити.

Після того, як коріння виполоскані, я починаю їх розбирати.

4. Різати антуріум ножем

Я читала такі поради. Це ж брр. По живому різати. Тим більше, що коріння так переплетені, що такий розріз може залишити деленку взагалі без коріння.

Я спочатку розгрібають сплутані корінці пальцями. Вони крихкі тільки на перший погляд. Коріння досить міцні і не відриваються. Після того, як основні корені розчесане, я починаю тягнути за найбільші ріжки. Серединка розламується і частини рослини можна розтягнути. Далі вже дивлюся, треба ділити ще. На горщик Ф14 достатньо трьох великих рожков.

Важливо! Антуріум – рослина не болотне, любить вологу. Замочування йому нічим не загрожує. Ще він любить кисле пухкий грунт і плоскі горщики, які поперек себе ширше. Справа в тому, що в природі коріння антуріума розташовуються поверхнево, але широко, в глиб не йдуть.

Антуріум, звичайно, настільки невибаглива худобинка, що може і в традиційному горщику жити з підвернутими корінням, але в ньому йому погано. І тут криється наступна особливість.

5. Неправильна посадка

Якщо висаджувати антуріум «традиційно», тобто насипати на дно горщика землі, потім вмістити коріння, потім зверху і з боків на тикати землі, то нічого доброго з цього не вийде. Ось дивіться на

Антуріум краще не садити, “як всі”, інакше коріння залишаться без землі. Дивіться наступне

Щоб антуриуму в новому горщику було затишно, я роблю по-іншому. Ліплю з бруду грунту «сніжок», обгортають навколо нього коріння і облепляю «сніжок» з корінням скільки можна зверху землею. Після цього ставлю рослину в горщик і підсипаю землю по краях де треба, а потім ущільнюю.

На дно горщика треба б насипати шар дренажу у вигляді керамзиту. Але я цього не роблю. Я вирощую вологолюбні квіти у звичайних технологічних (в яких рослини продають) горщиках, які потім ставлю в красиві керамічні кашпо без дірки. Так і рослинам добре, і підвіконня чистий. Технологічні горщики мають запас по висоті, і зайва вода з них зливається в кашпо.