Квіти й рослини

Гіппеаструм: яскраве щастя на тлі снігу. Що я роблю, щоб домогтися зимового цвітіння

Зимовим цвітінням гиппеаструма можна в рівній мірі захоплюватися і пишатися. Коли природа спить, і вже декількох місяців колірна гамма в сірих тонах, величезні яскраві квіти гиппеаструма немов сплеск яскравих фарб і емоцій. Здається майже нереальним, що невеликий сухий цибулинки зміг розвинутися високий квітконіс, виносить до світла великі бутони. Хочеться уповільнити цей процес і встигнути намилуватися, але картина змінюється ще більш фантастичним видовищем: бутони фарбуються і лопаються, розділяючись на шість яскравих пелюсток. Квітка повільно розкривається, висуваючи посипані жовтим пилком і кокетливо вигнуті тичинки.

Тропічне диво взимку

В атмосферу звичного домашнього затишку вривається краса тропіків, змінюючи хід думок і безповоротно знищуючи зимову нудьгу. За яскравими квітами розміром з долоню непомітно, що на вулиці все похмуро і холодно. Півдня можна провести у гиппеаструма: розглядати пелюстки, заглядати всередину, стосуватися тичинок, які залишають на пальцях медово-жовтий пилок. Так і чекаєш, що звідкись зараз літає велика яскрава краватка-метелик. Але на вулиці зима, і тільки білий колір снігу служить прекрасним фоном для квітучого гиппеаструма в сонячні дні.

В подяку за турботу

Заради такої події, як зимове цвітіння гиппеаструма, не шкода ніяких зусиль:

· забезпечити догляд влітку, краще у відкритому грунті;

· створити умови для періоду відпочинку;

· не забути про світловому і температурному режимі;

· своєчасно поливати і вносити добрива.

Нескладні для будь-якого квітникаря дії, а результат чудовий. В кінці літа я даю горщика з гиппеаструмом «понюхати» осінь, щоб листя зів’яло. Потім заношу горщик додому і ставлю не на світ, а саме прохолодне місце в будинку. Дістаю через пару місяців, коли цибулина відпочине і ставлю на підвіконня. Гіппеаструм обов’язково віддячить, подарує букет яскравих кольорів саме тоді, коли так не вистачає фарб у природі.

У мене поки всього один квітка, який тішить мене розкішними квітами якраз до зими. Сьогодні вже виставила горщик з цибулиною на вікно і чекаю, коли вона пробудиться і вистрілить товстої стрілкою з шикарним з квітів.

Придбайте гиппеаструм, доведіть його до цвітіння, і ви не зможете зупинитися на одному примірнику. Колекція гиппеаструмов – це кожен рік нові незабутні емоції, які роблять наше життя багатою, а нас самих – щасливими.